• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021
0

کاهش ۱۸ درصدی حجم آب سد‌های کردستان

  • کد خبر : 1311
  • 14 اردیبهشت 1400 - 10:06
کاهش ۱۸ درصدی حجم آب سد‌های کردستان
حجم آب مخازن سد‌های استان یک میلیارد و ۷۳۲.۵ میلیون مترمکعب است که نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل بیش از ۱۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی چالاک نیوز، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان اظهار داشت: حجم آب کنونی مخازن سد‌های کردستان در مقایسه با ۲ میلیارد و ۱۲۹.۷ میلیون مترمکعب پارسال، ۳۹۷.۲ میلیون مترمکعب کمتر است.

آرش آریان‍‍ژاد با اشاره به اینکه حجم نرمال مخازن سد‌های استان ۲ میلیارد و ۷۹۷ میلیون مترمکعب است، اضافه کرد: در حال حاضر در مجموع ۶۱.۹ درصد مخازن سد‌ها پر است در حالیکه سال قبل این رقم ۷۶.۱ درصد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان یادآور شد: حجم نرمال مخزن سد قشلاق ۲۱۵ میلیون مترمکعب است که اکنون حجم آب مخزن آن ۱۷۵ میلیون مترمکعب بوده و ۸۲ درصد پر است، در حالیکه سال گذشته در همین مدت ۱۰۰ درصد پر بود.

آریانژاد حجم نرمال مخزن سد سنگ سیاه را ۳۳ میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: در حال حاضر حجم آب مخزن این سد ۱۸.۲۹ میلیون مترمکعب است و سال قبل در همین مدت ۲۴.۵۹ میلیون مترمکعب بود، یعنی نسبت به پارسال ۲۵ درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: از چهار میلیون مترمکعب حجم نرمال مخزن سد بانه، سه میلیون مترمکعب آن پر است و نسبت به ۴.۱۲ میلیون مترمکعب پارسال، ۲۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با اشاره به ۶۴.۹۱ میلیون مترمکعب حجم نرمال مخزن سد زریبار، گفت: اکنون این سد ۵۱.۵۰ میلیون مترمکعب آب دارد و ۷۹ درصد آن پر است، در حالیکه سال گذشته ۱۰۰ درصد پر بود.

آریانژاد تاکید کرد: حجم نرمال سد چراغ ویس ۸۶ میلیون مترمکعب بوده و حجم آن اکنون ۳۹.۸۰ میلیون مترمکعب است که نشان از پر بودن ۴۶ درصدی آن دارد.

وی با بیان اینکه سد گاران ۸۴.۴۲ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد، اظهار داشت: در حال حاضر حجم آب مخزن این سد، ۸۴.۳۳ میلیون مترمکعب و ۱۰۰ درصد پر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان یادآور شد: در حال حاضر حجم آب مخزن سد زیویه ۱۱.۲۰ میلیون مترمکعب و ۷۰ درصد آن پر، سد سورال ۱۱.۴۲ میلیون مترمکعب و ۱۰۰ درصد آن پر و حجم کنونی مخزن سد سیازاخ نیز ۵.۳۹ میلیون مترمکعب و ۲ درصد آن پر است.

آریانژاد حجم حال حاضر مخزن سد عباس‌آباد بانه را ۴.۷۲ میلیون مترمکعب و ۳۴ درصد آن را پر اعلام کرد و افزود: اکنون ۵۲ درصد مخزن سد آزاد هم پر است و ۱۵۷.۹۱ میلیون مترمکعب آب وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه حجم آب کنونی سد بوکان ۵۷۷.۹۵ میلیون مترمکعب و ۷۲ درصد پر است، گفت: سد تلوار هم در حال حاضر ۱۳۱.۲۴ میلیون مترمکعب آب دارد و ۹۴ درصد آن پر است در حالیکه سال گذشته ۱۰۰ درصد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان یادآور شد: از مخزن ۵۵۵ میلیون مترمکعبی سد گاوشان، ۴۶۰.۲۳ میلیون مترمکعب آن معادل ۸۳ درصد پر است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۱ درصد کاهش یافته است.

لینک کوتاه : https://chalaknews.ir/?p=1311

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.