درباره ما

 

پایگاه خبری چالاک نیوز با شماره مجوز ۸۷۷۰۸ در ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ به مدیر مسئولی فواد ناصری و سردبیری داود صالحی فر در راستای اطلاع رسانی شفاف و تاکید بر رسالت روشنگری و خبر رسانی به مردم استان کردستان تاسیس گردید.

لوگوی چالاک نیوز

 

در دنیای امروز اذهان جستجوگر زیادی وجود دارند که لحظه به لحظه در پی کسب اطلاعات و اخبار تازه و جدید در باره موضوعات متنوع هستند .
اصولا خبر در مقام پاسخگویی به پرسش های اذهان جستجوگر است.
در عصر ارتباطات ، خبر رسانی به صنعتی تاثیر گذار و هدایت کننده در حوزه اجتماع و رهبری افکار عمومی تبدیل شده است.
بسیاری از کشورها، احزاب و دستجات از آن در جهت پیشبرد اهداف خود بهره گیری می کنند. از این روست که انعکاس واقعیت های اجتماعی، ایجاد تحرک جمعی، ارتقای سطح نشاط اجتماعی و روانی ، خلاقیت و نوآوری بیش از پیش حائز اهمیت است، و عناصر موثر در زندگی بشریت از شیوه های رسانه ای و هنری به مراتب در دنیای کنونی اثر گذارتر و نفوذ ناپذیرتر خواهند بود.
این امر خطیر امروز به عهده همه دست اندکاران رسانه و صاحبان قلم است.
جهان امروز جهان ارتباطات و رسانه هاست. رسانه ها به عنوان نهادی ناظر و مشاهده کننده ، فرادست سایر نهاد های اجتماعی، کارکرد انتقال فرهنگ ها و ارزش های انسانی را می تواند عهده دار باشد.
در همین راستا بر آن شدیم تا با راه اندازی پایگاه خبری «چالاک نیوز» به ایفای نقش خود در دنیا امروز پرداخته و از این صنعت پسامدرن و شهری که در حیات بشر امروزی نقشی تعیین کننده را ایفا می کند، دور را نزدیک و نزدیک را دور کنیم.